SunExpress

Güneş'in Hikayesi

SunExpress, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürmektedir. Almanya başta olmak üzere, uzun süre Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress, 2001 yılında başlattığı Antalya-Frankfurt uçuşlarıyla, Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu oldu. O günden bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını hızla artıran SunExpress, 2006’nın Mart ayında 2. merkezini İzmir’de açtı ve buradan iç hat seferlerine başladı. SunExpress, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu ve halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direk uçuşlara başladı ve yolcu avantaj programı SunPoints’i müşterilerinin hizmetine sundu. SunExpress, 2011 yılına gelindiğinde ise Almanya’daki kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya”yı kurdu ve Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlarının yanı sıra Almanya’da Mısır’ın Kızıl Deniz Bölgesi, İspanya’nın Kanarya Adaları ile Girit ve Rodos gibi Yunan Adaları’na da turistik uçuşlar düzenlemeye başladı. 2012’de Frankfurt–Hahn’ı, geçtiğimiz yıllar içerisinde de Alanya-Gazipaşa, Bremen, Enfidha (Tunus),Strazburg, ,Konya, Kopenhag, Lyon, Nantes ve Paris gibi popüler uçuş noktalarını uçuş ağına dahil etmiştir. SunExpress’in pek çok departmanı, açılışı 8 Haziran 2012’de gerçekleştirilen “SunExpress Plaza” isimli binada görev yapmaktadır. Antalya’da toplam 8.019 metrekare alan üzerine kurulu ve 87 ofis alanı, 12 toplantı, 10 briefing, 6 eğitim ve 1 simulatör odası ile 270 kişilik oturma kapasiteli 1 oditoryuma sahip olan “yeşil” bina, çatısındaki güneş panelleriyle kendi enerjisini üretebilmekte ve güneşin yararlı ışığını binaya dağıtırken, istenmeyen sıcaklığı dışarıda bırakan yepyeni teknolojiler kullanmaktadır. SunExpress 2014 yaz tarifesinde Türkiye ve Almanya merkezli operasyonlarında, haftada 1020’den fazla tarifeli ve charter uçuş gerçekleştirmektedir.

Sunexpress uçuş ekibi

SunExpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki birçok ülkeden 4.000’ü aşkın çalışanı bulunmaktadır. SunExpress, hedefleri doğrultusunda istikrarlı büyümesini sürdürerek, 10 tanesi opsiyonlu olmak üzere toplam 50 adet Boeing 737-800NG ve 737-8 MAX için Boeing ile anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma çerçevesinde 25 adet B737-800NG’s (New Generation/Yeni Nesil) ve yıllardır başarısını kanıtlamış olan serinin geliştirilen son modeli olan 15 adet B737-800 MAX’ı kesin olarak, 10 adet B737-800 MAX’ı ise opsiyonlu olaral satın alıştır. Yeni uçaklar kademeli olarak 2015 ve 2021 yılları arasında teslim edilecektir. Orta menzilli jet kategorisinde yer alan bu uçaklar, çevre kirliliğine karşı daha duyarlı bir şekilde geliştirilmiş olup % 14 oranında daha az yakıt sarfiyatı yapmaktadır. Ayrıca tasarımında kullanılan birçok yeni teknoloji sayesinde daha az gürültü ve emisyon seviyesi ile eski modellere göre çok daha az bakım gerektirmektedir. Geçtiğimiz yıllarda SunExpress, yolcularına daha iyi hizmet vermek amacıyla yeni ücret sınıflarını tanıttı. Yeni sistem içerisinde SunExpress yolcuları, yeni ücret/hizmet sınıfları olan SunEco, SunClassic ve SunPremium’dan birini bütçelerine göre seçebiliyor ve uçak içi eğlenceye de, kablosuz bağlantı sayesinde akıllı telefonları ya da tabletleriyle rahatlıkla ulaşabiliyor. Bütün bu yeniliklerin yanı sıra, SunExpress uçak içi eğlencede de yeni bir konsept ile yolcuların uçak içinde daha kaliteli zaman geçirebilmelerine olanak sağlıyor. Merkezi İrlanda’da bulunan Media in Motion ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde Kablosuz Eğlence Sistemini sunan SunExpress, böylelikle uçak içinde kablosuz bağlantı ile eğlence hizmeti sunan ilk havayolu oluyor. Yolcular akıllı telefonlarından, tabletlerinden ya da laptoplarından uçak içinde kablosuz ağa bağlanarak, film izleyebilecek, dergi ya da gazete okuyabilecek, oyun oynayabilecek ya da sunduğumuz bir çok hizmetten faydalanabilecek.

 

2017 Yılında 57.675 uçuşta, %84 'lük doluluk oranıyla, 8.8 Milyon yolcuyu taşıdık !

 

Güvenli Alışveriş

“Comodo SSL 256 bit Güvenlik ile sayfamızda yaptığınız tüm işlemler şifreli bir şekilde gerçekleştirilir. Hem sayfamız hem de biletleme sistemimiz ayrı ayrı SSL Şifreleme sistemlerine sahip olduğundan sizin için güvenlidir !”

EbiletMerkezi Güvenli mi ?

“3D Secure", Kredi Kartı sahiplerini koruyan bir sistemdir. Biletinizi alırken ödeme aşamasında kredi kartı sahibinin cep telefonuna SMS gönderilir ve sms te gönderilen şifre sisteme girilerek işlem sonlandırılır !”

Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır ?

“Uçak biletlerinizde satış sonrası 7 gün 24 saat 444 2 302 nolu telefonumuzdan destek veriyoruz. Araç Kiralama işlemlerinizde ise Otorento, 444 30 09 nolu telefondan 09.00 - 18.30 saatleri arasında sizlere destek veriyor !”

Satış Sonrası Desteğiniz Var mı ?