<

EbiletMerkezi LogoUçak Animasyonu

 

Edfa Turizm Telefon
 
 

MILES & SMILES NEDİR ?

Uçarken biriktirdiğiniz mil puanlarınız ile sonraki uçuşlarınız için keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece vergilerini ödeyerek mil puanlarınız ile ödül bilet satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Türk hava yolları, Anadolu jet ve Star Alliance üyesi diğer havayolları firmaları ile uçtukça mil numaranızı uçuşlarınıza işletmektir.

Ayrıca sadece uçarken değil, anlaşmalı olduğu kuruluşlardan yapacağınız otel konaklamaları ve araç kiralama gibi hizmetlerden de mil puan kazanabilirsiniz.

Miles & Smiles üyesi olmak için, üyelik formu doldurarak yetkili Türk hava yolları bürolarına teslim edildikten sonra geçici miles & smiles kartı kullanmaya başlanacaktır. Türk hava yolları veya Star Allience üyelerinin herhangi biri ile uçuş gerçekleştirdikten sonra asıl kartınız adresinize posta yolu ile iletilecektir.


REFAKATSİZ ÇOCUK YOLCU NASIL SEYEHAT EDEBİLİR?

7 yaşından gün almış (doğum tarihinden itibaren tam 6 yılını bitirmiş) ve 12 yaşından küçük olan çocuk yolcunun, Türk Hava Yolları ve AtlasGlobal uçaklarında yalnız seyahati aşağıda belirtilen esaslara göre sağlanır.

Çocuk yolcunun refakatsiz seyahati, ebeveyn veya kanuni temsilcinin yazılı iznine tabidir.

Çocuk yolcunun refakatsiz seyahat edebilmesi için, seyahatinin tüm parkurlarına ait kesin rezervasyonlarının olması gerekir.

Refakatsiz çocuk yolcu için, havaalanında “Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi” doldurulur. Bu formda, teslim eden ve teslim alacak olan ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisinin kimlik ve irtibat bilgilerine ihtiyaç vardır. Form, ebeveyn veya kanuni temsilcisine imzalattırılır. Kopyası, ebeveyn ve/veya kanuni temsilcisine verilir.

Refakatsiz çocuk yolcunun bileti, kimliği veya diğer evrakları, Refakatsiz çocuk yolcu torbasına koyularak çocuğun boynuna asılır ve bir boarding görevlisine teslim edilir.

Refakatsiz çocuk yolcunun ebeveyni veya kanuni temsilcisi, uçak kalkıncaya kadar havaalanında beklemek zorundadır.

Boarding görevlisi, refakatsiz çocuk yolcuyu uçağa en son alır.

Refakatsiz yolcuların transfer geçişlerinden veya transfer salonunda beklemelerinden, havayolu şirketi sorumludur. Ara noktada herhangi bir nedenle seyahati sağlanamayan refakatsiz çocuk yolcular hakkında, geldiği ve gideceği istasyonlardaki ebeveynlerine veya kanuni temsilcilerine bilgi verilerek, çıkış istasyonuna gönderilir veya bir refakatçi eşliğinde otel hizmeti verilir.

Refakatsiz çocuk yolcu, havayolu’nun görevlendirdiği bir kişi tarafından refakatsiz çocuk yolcu formunda adı geçen kişiye, kimlik tespiti yapılmak suretiyle imza karşılığı teslim edilir.

Refakatsiz çocuk yolcu, Emergency (acil çıkış kapısı) çıkışlarında oturamaz.

Sistemimizden tek başına çocuk yolcu bileti satılamamaktadır. Bu biletleri satın almak için 444 2 302 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz…

 

BEBEK YOLCULAR NASIL VE NE ZAMAN SEYEHAT EDEBİLİRLER ?

Bebek yolcu kabulü ve taşıma kurallarına göre doğumunda sonraki ilk 7 gününü bitirmemiş bebekler sağlıkları açısından istisnai bir durum olmadıkça ebeveynleri ile olsa dahi ortaklık uçuşlarına kabul edilemezler. Sağlık açısından istisna arz eden söz konusu bebeklerin ancak doktor raporu ile taşınması gerekmektedir.

0-3 aylık bebekler ancak ailesi veya kanuni temsilcileri ile seyahat edebilirler. Yalnız uçmalarına izin verilmez.

Havayolları, kuvözde bebek taşınmasına izin vermemektedir.

Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Birden fazla bebeğe sahip ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır. Bu ikinci bebek için yolcudan;

Araba tipi bebek puseti getirmesi veya Refakat hostesi talep etmesi istenmektedir.

65 YAŞÜSTÜ İNDİRİMİNDEN FAYDALANABİLİR MİYİM ?

Web sitemizden 65 yaş üzeri yolcularımıza iç hat seferlerimizde indirime izin veren ücretler üzerinden % 25 yaşlılık indirimi yapılmakta olduğundan, yaşınızı belgelemek kaydıyla iç hat seferlerimizde bu indirimden faydalanabilirsiniz.

REZERVASYONUM BAŞARI İLE TAMAMLANDI ANCAK TEYİT E-POSTASI ALMADIM.BU DURUMDA NE YAPMAM GEREKİR ?

Rezervasyonunuzun başarı ile tamamlandığı ve bundan kısa süre sonra teyit e-mail’i almadığınız takdirde, lütfen müşteri hizmetlerimizi 444 2 302  numaralı telefondan arayın…

YANIMDA KAÇ KG / NE KADAR BAGAJ GETİREBİLİRİM ?

Yanınızda, Kişi başına 5 kilodan ağır ve 50 x 35 x 23 santimetre ölçülerinden büyük olmayan bir adet al bagajı götürebilirsiniz. Ayrıca, bagaja vermek üzere, kişi başına 15 kiloya kadar bagaj hakkınız vardır.

BİLETLEME VE REZERVASYON ESNASINDA HERHANGİ BİR SORUN YAŞARSAM NE YAPMALIYIM ?

Biletleme ve rezervasyon sırasında sistemden kaynaklanan herhangi bi sorun yaşadığınız esnada 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizden yardım istiyebilirsiniz. 444 2 302

HANGİ NOKTALARA ONLINE REZERVASYON YAPTIRABİLİRİM ?

Türk Havayolları ve Anadolujetin direkt ve bağlantılı uçuş yaptığı her noktaya, online rezervasyon yapabilirsiniz.

CODE-SHARE UÇUŞ NEDİR ?

Bir anlaşma çerçevesinde, bir ya da daha fazla taşıyıcının uçuşu, icra eden taşıyıcının seferlerinde kendi uçuş kodu ve numarasını kullanarak, kendi seferiymiş gibi satış yapabilmesidir.

UÇAK BİLETLERİNDE YEDEK REZERVASYON NEDİR ?

İstenilen uçuşta yer olmadığı takdirde, yolcunun uçması için yapılan rezervasyondur.  Rezervasyon yapılırken, en yüksek ekonomi sınıfından yer alınır. Uçaktaki tüm koltuklar biletlenmiş ise yedeğin okeylenmesi güçtür. Ayrıca sizin için yedek yazılan uçak biletinizin okeylenmesi için elimizden geleni yaparak, Uçak firmalarının biletinizi okeylemesi için yardımda bulunuyoruz. 

Fakat opsiyonlu rezervasyonlar varsa sistem opsiyonu düşen rezervasyonu iptal edip, yedek uçak bilet rezervasyonu sırasına göre uçak biletinizi otomatik olarak okeyler.

UÇAK BİLETİ ALIRKEN İNDİRİMLERDEN NASIL YARARLANILIR ?

Aslında ekonomik uçak bileti bulmak çok kolay.Nasıl mı? Gideceğiniz tarihin seyahat planını önceden yapıp, uçak biletlerinizi erkenden rezervasyon yaptırabilir hatta seyahatiniz tam olarak kesinleştiğinde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ya da herhangi bir uçuş planınız yoksa ve istediğiniz sadece ucuz yollarla seyahat etmek ise; www.EbiletMerkezi.com adresinden veya 444 2 302 numaralı telefonumuzdan  7/24 online olarak bizlere ulaşabilir, kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Bebek indirimi; 0-2 yaş arasında henüz 2. Yaş gününü kutlamamış ise, normal bilet fiyatı üzerinden %90 daha indirimli olarak seyahat eder.

 Çocuk indirimi; 3-12 yaş arasında olanlar için uygulanan normal bilet fiyatı üzerinden seyahat indirim bedeli  % 25’ dir.

 Öğrenci İndirimi; 13-24 yaş arasında henüz 24. Doğum gününü kutlamamış kişiler, %25’lik indirimden yararlanabilirler. Öğrenci indirimi sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu jet uçuşları için geçerlidir.

 Asker indirimi; Er ve Erbaş olarak askerlik yapanlara tüm iç hat Türk Hava Yolları ve Pegasus Kıbrıs uçuşlarında geçerli olmak üzere %25 Asker indirimi uygulanır.

 Özürlü İndirimi; %40 üzerinde özürlü olan kişiler için Türk Hava Yolları ve Anadolu jet uçuşlarında %25 Özürlü indirimi uygulanmaktadır.

 Yaşlılık indirimi; 65 yaş üzeri yolcular için Türk Hava Yolları ve Anadolu jet uçuşlarında %25 Özürlü indirimi uygulanmaktadır.

ONLINE CHECK-IN NEDİR ?

Satın almış olduğunuz uçak biletinizin yurtiçi ve yurtdışı ayrımı yapılmadan ; uçağa binmeden 24 saat öncesinden başlayarak, son 90 dakikaya kadar internet üzerinden kendinizin de yapabileceği koltuk seçme hakkıdır.  Online check-in tüm havayolları için geçerlidir.

 Online internet sistemi üzerinden sizin ile birlikte aynı uçakta uçacak yolculara da dilediğiniz oturma şeklini sağlayabilirsiniz.

 Türk hava yolları ve Anadolu jet online check-in ücretsiz olup, diğer hava yollarında internet üzerinden yapılan otomatik check-inler ücretsiz,fakat koltuk seçmek istediğiniz takdirde ücretlidir.

 Uçak biletiniz, elektronik bilet statüsüne sahip ise ve bagajınız yoksa havalimanında kontuara uğramadan tüm o kalabalığa karışıp sıra beklemeden, el valiziniz ile direkt olarak uçuş kapısına geçebilirsiniz.  Eğer bagajınız varsa biniş kartınızı internetten basmış olsanız dahi, bagaj teslim kontuarı yada online check-in kontuarlarından bagajınızı teslim etmek durumundasınız.  

 Türk Hava Yolları Check-in Adresi; https://www4.thy.com/onlinecheckin/start.tk?lang=tr

 Anadolu Jet Check-in Adresi; https://www4.thy.com/onlinecheckin/start.tk?lang=tr&airline=anadolujet

 Pegasus Airlines Check-in Adresi; http://www.flypgs.com/default.aspx

Pegasus Airlines Check-in Adresi; http://www.flypgs.com/default.aspx

 SunExpress Airlines Check-in Adresi; http://www.sunexpress.com/tr/yolculuk-oencesi/check-inonline-check-in

 Onur Air Check-in Adresi; http://bilet.onurair.com.tr/sales/checkIn/onlineCheckIn1.aspx

Borajet Check-in Adresi; https://borajet.crane.aero/Common/MemberRezvEntryIbe.jsp?activeLanguage=TR

UÇUŞ SAAT DEĞİŞİKLİĞİNDE NE YAPILMALIDIR ?

Satın aldığınız biletinizin uçuş saati havayollarına, hava şartlarına, uçuş planlarına ya da uçak ile ilgili problemlerden dolayı değişebilir.  Eğer ki ; siz biletinizi aylar öncesinden almış iseniz, uçuş saati o zamanın uçuş programına göre değiştirilebilir. Bu değişiklik size sms veya direkt olarak arayarak bildirilir. Değişen uçuşunuzun yeni  saati sizin planlarınıza, yetişmeniz gereken toplantınıza, aktarmalı diğer uçuşunuza yada saat olarak size hiçbir şekilde uymuyorsa, havayolundan kaynaklanan sebeplerden değişim zorunlu olduğu için, sizin istediğiniz uçuşu hiçbir fiyat farkı ödetmeden yeni biletinizi  almanızı sağlamaktadır. Yada yeni uçuş planında, size uygun herhangi bir uçuş yoksa biletinizin tamamını iade olarak geri alabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz uçak biletinizin değişikliğini yaptırmak veya uçak biletinizin iadesini geri almak için;

1. Bileti satın almış olduğunuz acente ile irtibata geçmeniz,

2.  Durumu acenteye aktarıp istediğiniz işlemi yaptırmanız,

3. Eğer iade almak istiyorsanız ;ne şekilde iade almak istediğinizi ( nakit olarak yada banka hesabınıza geri aktarımı şeklinde) bildirmeniz gerekmektedir.

Bütün işlemleriniz için 444 2 302 ‘den 7/24 bize ulaşabilirsiniz..

HASTA VE/VEYA ENGELLİ YOLCULAR NASIL SEYEHAT EDEBİLİR ?

Hasta yolcularımız doktorlarından ‘Uçak ile seyahat etmesinde herhangi bir sakınca yoktur!’ ibareli rapor aldıklarında uçuşlarında herhangi bir engel kalmaz. Görme veya duyma engelli yolcularımız doktor raporu olmadan uçuş yapabilirler. Fakat Hem görme ve duyma engelli olan yolcular refakatsiz uçuş gerçekleştiremezler.  Bu tür engelli yolculara rehber köpeklerde kabinde eşlik edebilirler. Rehber köpekler için extra bir ücret ödenmez. Ağızları bağlı ve kafessiz sahibinin ayakları dibinde oturması şartı ile olarak kabin içine alınabilirler. Rezervasyon yapıldıktan sonra rehber köpek için genel merkez ile görüşülüp bildirilmesi gerekir.

Yürümekte zorluk çeken yada yürüyemeyen hastalar için tekerlekli sandalye talebinde bulunulabilir. Kabin içine kadar tekerlekli sandalye ile taşınabilir. Doktor raporu olan yolcular, tekerlekli sandalye için herhangi bir ücret ödemezler.

Alçı ile uçuş yapacak olan yolcular, son 7 güne ait doktor raporu ile uçuş yapabilirler.

 Dik olarak koltukta oturamayan veya dizini kıramayan yolcuların uçmasına izin verilmez

Sedye ile yolculuk yapacak olan yolcular için önceden hava yolu şirketinden talep edilerek uçak için uygun olup olmadığı sorgulanır. Genel merkezden onay gelirse, hasta yolcu için sedye ile uçuş yapabilecek şekilde uçak hazırlanır. Doktor raporu olmadan uçuş gerçekleştirilemez.

Oksijen tüpü ile uçuş yapacak olan yolcular için doktor raporu ve havayolu şirketinden onay alınması gerekmektedir.

KİMLİKSİZ UÇUŞ YAPILABİLİNİR Mİ?

Uçak biletinizi önceden satın aldınız fakat havalimanında kontuara geldiğinizde kimliğinizin yanınızda olmadığını farkettiniz. Kimliksiz güvenlik kontrollerinden uçağa geçiş yapamayacağınızdan, kimlik yerine geçen herhangi bir evrağı kullanabilirsiniz.

Geçerli Kimlik Belgeleri;

 İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanında yanınızda herhangi bir kimlik belgesi olmadığı takdirde, uçuşunu gerçekleştiremeyecek olan yolculara yardım amaçlı olarak düzenleme başlatılmıştır. Havalimanında ki polis noktasına gidip, İç hat için geçerli Geçici Kimlik belgesi düzenlenmektedir. Bu sayede yolcular, uçuşlarını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

 Güvenlik polisleri tarafından kontrol edilen kimliklerde, herhangi bir nedenle şüphe duyulması halinde kişinin kimlik bilgilerini doğrulamak amacıyla ikinci bir kimlik göstermesi zorunludur. Aksi takdirde, havalimanı görevlileri böyle bir durumda uçuşu gerçekleştirmeme haklarına sahiptirler.

KAYIP BAGAJ BİLGİSİ ?

Havalimanında uçuşu gerçekleştirdikten sonra bagajınız mı kayboldu?

 Hemen İstasyon kayıp ve bulunan eşya ofisine başvurunuz. Müracaat ederken seyahat bileti, bagaj  etiketi, pasaport, kimlik, ehliyet vb. belgeler yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kayıp bagaj formu doldurduktan sonra, en kısa zamanda bagajınız bulunup tarafınıza ilgili havayolu tarafından ücretsiz olarak teslim edilecektir.  Eğer bagajınız bulunamaz ise kg başında 20 USD gibi bir tutar havayolu tarafından ödenecektir.

 Yada bagajınız uçuş esnasında hasar görmüş ise, havalimanını terk etmeden önce İstasyon kayıp ve bulunan eşya ofisine başvurup hasarınızı bildirip rapor tutturmanız gerekmektedir. Zamanında farkedilmeyen hasarlar için yedi gün içerisinde taşıyıcı firmaya müracaatta bulunmak gerekir.

Transit yolcular için, aktarmalı uçuşlarda yolcular bagajlarını son olarak vardıkları havalimanında teslim alırlar. Sadece el bagajları ile uçaktan inip diğer uçağa geçiş yaparlar.

Eğer farklı firmalarla aktarmalı olarak uçuş yapıyorsanız, uçaktan indiğinizde bagajınızı teslim alıp diğer uçak için check-in bankosuna uğrayıp bagajınızı teslim etmelisiniz.

ÖZEL BAGAJ UYGULAMASI ?

Toplu taşımalar için satış ofisleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

 Beraberinizde müzik aleti götürmek istediğinizde, eğer ölçüleri kabin bagaj ölçülerini geçmiyorsa bagaj olarak taşınılabilir. Ama ölçüleri fazla büyükse ve bagaja sığmıyorsa extra koltuk satın alınarak taşınılabilir.

Futbol, voleybol, basketbol, hentbol, vs. gibi şişme toplarda uçak ile taşınabilir.

 Tekerlekli sandalyeniz ile rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemezsiniz.

 Kesici aletlerin hiçbirini el bagajınızda taşıyamazsınız. Sadece kabin bölümündeki bagajda taşınabilir.

 Her çeşit silah, patlamaya sebep olacak malzemeler yada mermi, şok edici cihaz vs. gibi ne kabinde nede el bagajında taşınabilir. Havalimanındaki güvenliğe teslim edilerek, uçaktan indikten sonra varılan havalimanındaki güvenlik polisinden teslim alabilirsiniz.

 NOT: Hava yolu taşıma prosedürünü saklı tutar.

 

3D Secure ve Güvenlik

 

EBiletMerkezi.Com Online Ucuz Uçak Bileti, Araç Kiralama ve Otel Rezervasyonu Satış Sitesidir. 3D Secure Kredi Kartı Güvenlik Sistemi ve Comodo SSL 256 Bit Şifreleme ile Güvenli Bir Şekilde Biletlerinizi Satın Alabilirsiniz. Edfa Turizm ©2013

Website template & 3D Models